חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים  מלונות

תחבורה בלוס אנג'לס – איך להתנייד?

תחבורה בלוס אנג'לס – איך להתנייד?

לוס אנג'לס תחבורה

עזרה עם תכנון החופשה בלוס אנג׳לס?

תחבורה בלוס אנג'לס – איך להתנייד?

איך להתנייד הסבר על תחבורה ציבורית, מטרו, אובר, ליפט, קורקינטים שיתופיים, השכרת אופניים או רכב ועוד!

כבר בשלב התכנון של טיול ללוס אנג'לס ההתרגשות הולכת וגוברת, ביקור בעיר המלאכים של קליפורניה זוהי תמיד חוויה מרגשת, אחת השאלות החשובות שיש לענות עליה היא איך מתניידים ממקום למקום בעיקר שמגיעים למקום חדש שלא מכירים.

הדרך להגיע ממקום למקום לעיתים יכולה להיות גורם מכריע בהצלחה של הטיול, תכנון מוקדם בהחלט יעשה את ההבדל וכאשר אתם יודעים מראש איך להתנייד ממקום למקום זה יחסוך לכם לא רק זמן אלא גם הרבה כאבי ראש מיותרים.

בלוס אנג'לס תמצאו מערכת מעולה של תחבורה ציבורית, מטרו ואוטובוסים שמגיעים לכל מקום בעיר, יש עוד פתרונות מעולים שיכולים לפתור לכם את הבעיה של התניידות בתוך העיר כמו למשל קורקינט חשמלי, השכרת אופניים או אפילו השכרת רכב משלכם.

כאמור תכנון מראש יכול לעשות הבדל מהותי בהצלחה של הטיול כולו, לכן הכנו עבורכם מדריך התניידות בלוס אנג'לס, אוטובוסים, מטרו, אופניים, השכרת רכב ועוד פתרונות יצירתיים.

דרכי הגעה משדה התעופה לקס (LAX) ללוס אנג'לס

שדה התעופה הבינלאומי של לוס אנג'לס (LAX) הוא שדה תעופה גדול, הוא אחד המתקדמים והמודרנים ביותר בעולם, זהו השדה תעופה הראשי של העיר וקרוב לוודאי שזה שדה התעופה שבו תנחתו כאשר אתם מגיעים ללוס אנג'לס.

שדה התעופה לקס הוא שדה התעופה השישי בעולם מבחינת גודל עם זאת הוא מאוד מסודר וקל להתמצא בו, השדה ממוקם במרחק של עשרים ושבעה קילומטרים מלוס אנג'לס משהו כמו חצי שעה ארבעים דקות נסיעה תלוי בתנועה, ויש מגוון גדול של דרכים להגיע מהשדה אל לוס אנג'לס.

שירות ההסעות (FlyAway) – שירות הסעות 24/7 ללא עצירות משדה התעופה ללוס אנג'לס, עלייה לאוטובוס נמצאת במפלס התחתון, השירות עולה 9.75 דולר לאדם.

מוניות (Taxis in Los Angeles) – ניתן לאסוף מונית משלושה אזורים בשדה התעופה, ליד טרמינל 1, מחוץ לשדה התעופה, או במפלס התחתון, יש מוניות זמינות כל הזמן ומחיר ממוצע של נסיעה משדה התעופה ללוס אנג'לס הוא 40 דולר.

נסיעה באמצעות אפליקציה, אובר, ליפט (Uber and Lyft in Los Angeles) – דרך נוספת להגיע משדה התעופה אל העיר היא באמצעות אובר או ליפט אפליקציות הנסיעה, לאחר הנחיתה אתם יכולים בקלות לזמן נסיעה באחת האפליקציות, האיסוף מתבצע במפלס התחתון של השדה, ניתן גם לנסוע בשאטל אל נקודת איסוף נוספת (LAX-it)

השכרת רכב (Car rental in Los Angeles) – אם אתם מעוניינים להשכיר רכב אתם יכולים למצוא בשדה התעופה מספר לא קטן של חברות השכרה, במקרה והשכרתם רכב מראש אתם צריכים לאסוף אותו מנקודת האיסוף בשדה התעופה, הדרך הטובה ביותר להתמצא בעיר היא באמצעות וויז או גוגל מפות, פשוט תרשמו את כתובת היעד ותוכלו להגיע בקלות.

תחבורה ציבורית (Public transportation in Los Angeles) – במידה ואתם מעוניינים להגיע ללוס אנג'לס בתחבורה ציבורית יש כמה אפשרויות, ניתן לבחור באחד מקווי האוטובוסים הרבים שנמצאים במפלס התחתון של שדה התעופה, אין שירות של עשרים וארבע שעות הם פעילים בין השעות 04:00 עד 02:00.

כמו כן יש גם גם מטרו אשר פועל בשדה התעופה קו המטרו הירוק, אליו ניתן להגיע באמצעות הסעה פנימית של שדה התעופה זוהי הסעה חינמית שלוקחת אתכם אל קו המטרו הירוק שמגיע אל לוס אנג'לס.

תחבורה ציבורית בלוס אנג'לס

מטרו - הכירו את המטרו של לוס אנג'לס

מטרו בלוס אנג'לס (Metro Los Angeles) – חברת המטרו של לוס אנג'לס (METRO) מפעילה מספר קווים ברחבי העיר, הקווים מחולקים לפי צבעים, הקו הירוק, הקו הכחול, הקו האדום, קו הזהב, הקו הסגול והקו התכלת, כדי לנסוע במטרו יש לרכוש את הנסיעה מראש, תעריף הבסיס של נסיעה הוא החל מ – 1.75 דולר.

כרטיס נסיעה יומי עולה 7 דולר והוא מאפשר לכם לנסוע כל היום במטרו ובאוטובוסים, יש לרכוש כרטיס נסיעה אשר נקרא (TAP) אות אתם יכולים למלא בנסיעות, את הכרטיס ניתן לקנות בתחנות (Metro Orange Line) או (Metro Rail), ניתן לרכוש נסיעה בודדת, יומית, שבועית או חודשית, בכניסה למטרו עליכם לתקף את הכרטיס.

ניתן להוריד אפליקציה שנקראת, (LA Mobile) באמצעותה תוכלו לרכוש כרטיסי נסיעה לתקף את הכרטיס וגם לקבל מידע חשוב על המשך תכנון הטיול שלכם.

חלוקת קווי נסיעה במטרו של לוס אנג'לס לפי צבעים:

הקו האדום של המטרו – מספק שירות דרך דאונטאון לוס אנג'לס, אזור אמצע ווילשייר, הוליווד ועמק סן פרננדו
קו הסגול של המטרו – משרת גם את מרכז לוס אנג'לס, העובר לאורך שדרות ווילשייר עד לשדרת ווסטרן
קו המטרו זהב – עובר בין פסדינה למזרח לוס אנג'לס, ומתחבר עם הקו האדום והסגול בתחנת יוניון.
קו המטרו הכחול (רכבת קלה) עובר לכיוון צפון ודרום בין לונג ביץ' למרכז העיר לוס אנג'לס, שם הוא פוגש את הקו האדום והקו הסגול
הקו הירוק של המטרו (רכבת קלה) עובר מזרחה ומערבה בין נורווק ורדונדו ביץ', הוא חוצה את הקו הכחול

אוטובוס בלוס אנג'לס (Metro bus in Los Angeles)

שירותי האוטובוס של לוס אנג'לס זוהי הדרך הזולה ולעיתים קרובות גם המהירה ביותר להתנייד ברחבי לוס אנג'לס, עם יותר ממאתיים קווים שונים, חברת האוטובוסים של לוס אנג'לס (METRO) זוהי אותה חברה שמפעילה את קווי המטרו של העיר, בדומה למטרו גם קווי האוטובוס מחולקים לפי צבעים.

הקו הכתום – האוטובוסים המקומיים של מטרו שנוסעים בתוך העיר צבועים בכתום ועוצרים בעיקר לאורך רובעים מרכזיים ואטרקציות תיירותיות ברחבי העיר, עובר מצפון הוליווד למרכז וורנר בוודלנד הילס.
הקו האדום – אוטובוס בקו מהיר עם פחות עצירות, הקו עובר ברחבי העיר בעיקר באזורים המרכזיים, קו זה משתמש בטכנולוגיה מיוחדת אשר הופכת את הנסיעה להמירה יותר.
קו אקספרס צבע כחול – קו זה עובר בכביש המהיר של העיר והוא מחבר בין אזורים שונים של לוס אנג'לס, זהו קו מהיר עם מעט עצירות לאורך הדרך.
קו כסף (תחבורה מהירה באוטובוס) מחבר את מפרץ הדרום ועמק סן גבריאל למרכז העיר לוס אנג'לס.

קווי אוטובוס של חברת (LADOT) – חברת האוטובוסים השנייה בגודלה בלוס אנג'לס המפעילה שישה קווי אוטובוס מהירים דרך מרכז העיר, כל חמש עד עשר דקות יוצא אוטובוס החל משעה עשרה לשש בבוקר עד שש בערב.

קוו A – מטוקיו הקטנה למערב העיר

קוו B – מטוקיו הקטנה למחוז הפיננסי לתחנת יוניון

קוו D – מתחנת יוניון לסאות' פארק

קוו E – ממערב העיר לדאון טאון לוס אנג'לס

קוו F – מהרובע הפיננסי למערב העיר

מוניות בלוס אנג'לס (Taxis in Los Angeles)

בכל רחבי לוס אנג'לס פועלות מוניות רבות, על אף שנסיעה במונית יקרה יותר מנסיעה באוטובוס או ברכת התחתית לעיתים נסיעה במונית זהו פתרון מצוין, כדי לנסוע במונית בלוס אנג'לס יש להזמין אותה מראש לא ניתן לעצור מונית ברחוב.

יש המון חברות של מוניות ברחבי העיר ותוכלו להזמין בזמינות גבוהה בלי לחכות הרבה זמן עד שהמונית תגיע, תעריף נסיעה למייל (1.6 ק"מ) הוא 1.80 דולר, נהגי המוניות בעיר נוהגים להפעיל מונה, נסיעה ממוצעת ממרכז לוס אנג'לס לאטרקציות פופולריות היא בין שלושים לארבעים דולר.

אובר בלוס אנג'לס - UBER

דרך מצוינת להתנייד בלוס אנג'לס היא באמצעות אובר, אפליקציית שיתוף נסיעות מצוינת ויעילה, אם אתם לא מכירים את האפליקציה, אובר זהו יישומון אשר מאפשר לכם ליצור קר עם נהגים באזור שלכם לתאם איתם נסיעה ממקום למקום כאשר התשלום מתבצע מראש באפליקציה.

שירות אובר עובד טוב ברחבי לוס אנג'לס ובדרך כלל תוכלו למצוא נהג זמין בסביבה שלכם, זוהי גם דרך מעולה להתנייד משדה התעופה אל כל יעד שאתם צריכים להגיע אליו בעיר, ניתן לקבל הערכת מחיר מראש על הנסיעה, כמו כן ניתן גם להזמין נסיעה מראש למועד מאוחר יותר.

מבחינת עלויות, ניתן לבחור בין סוגים שונים של רכבים ברמות שונות, הרכב הזול ביותר בלוס אנג'לס מתחיל ב 0.28 סנט לדקה, במינימום של 6.5 דולר לנסיעה כולה, הרכב היקר ביותר עולה 0.75 סנט לדקה, במחיר נסיעה מינימום של 25.75 דולר.

ליפט בלוס אנג'לס - lyft

בדומה לאובר תוכלו ליהנות מאפליקציה נוספת עם זמינות מצוינת ושירות מעולה ליפט (LYFT) לוס אנג'לס זוהי אפליקציה מעולה שמאפשרת לכם להתנייד בקלות ממקום למקום עם נהג פרטי, האפליקציה מאפשרת לעשות הערכת מחיר לפני הנסיעה וגם התשלום מתבצע באפליקציה עצמה כך שאתם לא צריכים לשלם לנהג לאחר הנסיעה.

ניתן לבחור בין סוגי רכבים, החל מפרייבט ועד רכב שטח מפואר, המחירים של הנסיעה הם בהתאם לסוג הרכב שאתם בוחרים, במקרה ואתם קבוצה גדולה ניתן להזמין רכב עם מספר מושבים גדול יותר.

השכרת רכב בלוס אנג'לס

השכרת רכב בלוס אנג'לס מאפשרת לכם להתנייד בעיר בצורה חופשית, על אף שיש בעיר תחבורה ציבורית מצוינת ויש עוד המון דרכים להתנייד בה רכב משלכם זאת הדרך לטייל איך שבא לכם בזמנים שלכם ובכיף שלכם, המחירים של רכב שכור בלוס אנג'לס נעים בין שלושים לחמישים דולר ליום לרכב קטן, אך במידה ואתם שוכרים לתקופה ארוכה יותר תוכלו למצוא דילים טובים יותר.

ישנם כמה דרכים להשכיר רכב בלוס אנג'לס:

השכרת רכב מראש – ניתן להשכיר את הרכב מראש בשלב התכנון של הטיול, זה מומלץ במיוחד עם אתם מתכננים את הטיול עם ילדים, זה ללא ספק יחסוך לכם הרבה כאבי ראש מיותרים, אם אתם מחפשים מחירים טובים שווה לבדוק באתרים של השוואות מחירים איזה חברה נותנת את המחירים הטובים ביותר כמובן בלי להתפשר על התנאים.

לאחר שאתם מבצעים את ההזמנה של הרכב שבחרתם, תוכלו לאסוף אותו מנקודת איסוף של החברה, מומלץ לבדוק מראש איפה הם ממוקמים בשדה התעופה כדי שאתם מגיעים תוכלו למצוא אותם בקלות.

השכרת רכב בשדה התעופה (LAX) בלוס אנג'לס – במידה ולא השכרתם רכב מראש ואתם מעוניינים להשכיר אחד בשדה התעופה תוכלו לעשות זאת בקלות רבה, יש בשדה התעופה של לוס אנג'לס מספר גדול של חברות השכרת רכב, החברה הגדולה ביותר שקרוב לוודאי תוכלו למצוא בה מחירים לא רעים נקראת אנטרפרייז (ENTERPRISE)

החברה ממוקמת ממש בקרבת מקום אל אזור איסוף המזוודות, עליכם ללכת ישר לכיוון היציאה שם תראו שלט סגול בולט שכתוב עליו הסעות אל השכרת רכב של אנטרפרייז, זוהי הסעה חינם שלוקחת אתכם אל המקום עצמו.

התניידות באמצעות אופניים להשכרה או קורקינט שיתופי בלוס אנג'לס

דרך מצוינת לספוג את השמש הקיצית של לוס אנג'לס היא באמצעות התניידות עם אופניים או קורקינט חשמלי, זוהי דרך מצוינת עבור צעירים וצעירים ברוחם שרוצים להתנייד ממקום למקום ברחבי העיר בקלות, לוס אנג'לס היא עיר ידידותית עבור רוכבי אופניים וקורקינט חשמלי, זוהי דרך מצוינת להתנייד בעיר.

התניידות בלוס אנג'לס באמצעות אופניים (Getting around Los Angeles by bike)

יש ברחבי העיר כמה חברות שמעניקות שירותי השכרת אופניים בלוס אנג'לס, ניתן להשכיר אופניים רגילות או אופנים חשמליות, מחיר ממוצע של השכרת אופנים ליום מתחיל מ 35 דולר לאדם לאופניים רגילות, במידה ואתם מעוניינים באופניים חשמליות זה יעלה לכם דולר נוסף.

השכרת אופניים בלוס אנג'לס כולל גם ציוד חובה וציוד נלווה, תקבלו גם קסדה איכותית, אפוד בטיחות מחזיר אור, מנעול אופניים, מטען עבור הסוללה החשמלית במידה ובחרתם באופניים חשמליים, ניתן לבצע את ההזמנה של האופניים מראש זאת גם הדרך הטובה ביותר.

חשוב לזכור נסיעה באופניים בלוס אנג'לס מחייבת אתכם בחבישת קסדה, נוסע שייתפס ללא קסדה עלול לספוג קנס משמעותי, כמו כן חשוב לדאוג תמיד לבקבוק מים וקרם הגנה מפני השמש בעיקר בימים החמים של לוס אנג'לס.

התניידות בלוס אנג'לס באמצעות קורקינט חשמלי (Getting around Los Angeles using an electric scooter)

בשנים האחרונות התניידות באמצעות קורקינט חשמלי הפכה להיות פופולרית מאוד בכל רחבי העולם, אפשר להבין גם למה קורקינט חשמלי לא מזהם את הסביבה, הוא זול מאוד וגם יעיל.

לוס אנג'לס נחשבת לעיר ידידותית עבור רוכבי קורקינט חשמלי ויש כיום מספר גדול של חברות אשר מעילות שירות השכרת קורקינט שיתופי בלוס אנג'לס,ניתן להתאים את סוג הקורקינט לאדם שרוכב עליו, יש קורקינטים מותאמים עבור ילדים כך שזה יכול להיות גם פתרון תחבורה משפחתי וגם פעילות מהנה.

כמו כן יש גם קורקינטים עם מושבים שהופכים את הנסיעה לנוחה יותר, נסיעה ברחבי לוס אנג'לס בקורקינט חשמלי או אופניים חשמליות מחייבת חבישת קסדה, כאשר אתם משכירים את הקורקינט היא תסופק לכם.

דרך מצוינת למצוא קורקינט שיתופי בלוס אנג'לס היא באמצעות האפליקציה של ליפט (LYFT) שמספקת שירותי קורקינטים שיתופיים ברחבי לוס אנג'לס, באמצעות האפליקציה תוכלו למצוא את המיקום המדויק והקרוב ביותר אליכם בו נמצא קורקינט פנוי.

שאלות ותשובות בנוגע להתניידות ותחבורה בלוס אנג'לס

כן לוס אנג'לס מציעה תחבורה ציבורית מעולה בכל רחבי העיר, הדרכים הנפוצות להתנייד באמצעות תחבורה ציבורית ברחבי לוס אנג'לס היא באוטובוס ובמטרו, יש בעיר יותר ממאתיים קוו אוטובוס שונים שמגיעים אל כל האטרקציות והאתרים החשובים של העיר, כמו כן יש גם את קווי המטרו כל התחבורה הציבורית בלוס אנג'לס מסודרת לפי קווים מחולקים לצבעים שונים ומאוד קל להתמצא.

יש כמה דרכים להגיע משדה התעופה (LAX) אל לוס אנג'לס, ניתן להגיע באמצעות התחבורה הציבורית, יש מטרו וגם אוטובוסים שמגיעים משדה התעופה אל העיר, כמו כן ניתן גם לקחת מונית שמחכה מחוץ לשדה התעופה, יש פתרונות נוספים כמו לדוגמא אובר או ליפט.

אין ספק מה היתרונות בטיול עם רכב צמוד, עם זאת כדאי לקחת בחשבון שיש בעיית חנייה ברחבי לוס אנג'לס בעיקר במקומות מרכזיים, מצד שני להתניידות עם רכב יש יתרונות רבים כאשר אתם תמיד תלויים בעצמכם ויכולים להגיע ממקום למקום מתי שאתם רוצים.

כן אם אתם רוצים להתנייד בקלות ממקום למקום בלי לזהם את הסביבה בתקציב נמוך השכרת אופניים או קורקינט חשמלי הם בהחלט פתרון מעולה, לוס אנג'לס היא עיר ידידותית לרוכבים על אופניים וקורקינטים ויש המון חברות שישמחו להשכיר לכם אופניים ואת כל הציוד הנדרש.

לחזור למשהו ספציפי?