חיפוש
Close this search box.

כרטיסים  מלונות

השלט של הוליווד

השלט של הוליווד

השלט של הוליווד

עזרה עם תכנון החופשה בלוס אנג׳לס?

השלט של הוליווד

השלט של הוליווד הוא ככל הנראה אחד הסמלים האייקוניים ביותר בכל העולם, זה לא משנה בני כמה אתם מתישהו ראיתם סרט או סדרת טלוויזיה שהשלט המפורסם מופיע בהם, השלט של הוליווד יושב על פסגת הר לי והוא אחד המקומות הכי מצולמים בעיר על ידי תיירים רבים שמגיעים לראות אותו מקרוב ככל שניתן.

ביקור בלוס אנג'לס בלי לראות את השלט של הוליווד זה כאילו לא הייתם בהוליווד, לאורך העיר יש המון נקודות תצפית מעולות על השלט בכל מיני נקודות ציון בעיר, ביקור בשלט של הוליווד זאת אחת האטרקציות הכי פופולריות בלוס אנג'לס הוא מושך אליו מדי שנה מיליוני תיירים מכל רחבי העולם.

השלט של הוליווד פונה אל הצד הדרומי של העיר, הוא אינו מואר בשעות הלילה ובדרך כלל השעות הטובות לבקר בו הן בשעות היום כאשר השמש עדיין זורחת, אספנו עבורכם מידע על ביקור בשלט של הוליווד מתי להגיע, מה יש באזור איפה להחנות את הרכב, מה יש שם ועוד.

קצת על ההיסטוריה של השלט של הוליווד

השלט של הוליווד הוצב על פסגת הר לי בשנת אלף תשע מאות עשרים ותשע, השלט הוצב במטרה של שיווק הבנייה באזור הוליווד של שכונת הוליווד לנד כדי למשוך אליה תושבים צעירים מהאזור, לאחר שהוא כמעט נהרס הוא נשנה שוב בשנת ארבעים ותשע.

בשנות השבעים השלט כמעט ונהרס לחלוטין בעקבות מקרי ונדליזם ומאז חסמו את הגישה הישירה אליו והציבו גדרות מסביב למנוע גישה של אנשים ושל ונדליזם, השלט בדובה של שלוש עשרה מטרים ונפרש לאורך של קצת יותר ממאה מטרים, הפך להיות סמל של הוליווד עיר הסרטים המהוללת.

כיום השלט של הוליווד הוא אחד הסמלים הכי בולטים תרתי משמע של לוס אנג'לס, לאורך השנים ביקור בשלט הפך לחובה עבור תיירים רבים שמגיעים להוליווד, מסוג המקומות הנחשבים לפספוס אם לא רואים אותם שמגיעים ללוס אנג'לס.

 

מתי כדאי לבקר בשלט של הוליווד

תכנון והכנה של טיול לשלט של הוליווד בהחלט יכולים להועיל לכם, לזמן של הביקור יש משמעות רבה מפני שביקור בשלט של הוליווד מושך אליו אינספור תיירים מכל רחבי העולם כמעט לכל אורך השנה, הזמנים הטובים ביותר לבקר בשלט הם בימי חול מפני שבסופי שבוע ניתן להרגיש עלייה חדה בכמות המבקרים באופן טבעי.

מבחינת מזג האוויר בכלל עונות המעבר הסתיו והאביב הן התקופה הטובה ביותר לבקר בלוס אנג'לס והוליווד בפרט, זה נכון גם מבחינת מזג האוויר הנעים וגם מבחינת הדלילות יחסית בכמות התיירים שמבקרים בעיר באותה תקופה.

מסלולי ההליכה אל השלט יקחו אתכם לשם משהו כמו שעתיים עד שלוש שעות הליכה, לא מומלץ לעשות את המסלול בימים חמים מדי מזג האוויר בלוס אנג'לס בתקופת הקיץ יכול להביא טמפרטורות גבוהות במיוחד, השעות הטובות ביותר לצפות בשלט של הוליווד הן בשעות הזריחה ובשעות השקיעה.

איך מגיעים לשלט של הוליווד - מסלולי הליכה

לא ניתן להגיע ממש אל השלט עצמו כאמור יש גדרות מסביב כדי להרחיק מקרי ונדליזם, אך יש המון דרכים להגיע קרוב אל השלט, יש מסלולי הליכה מצוינים ואינספור זוויות צפייה נהדרות בכל חלקי העיר, גוגל מפות הוא היחיד שיכוון אתכם אל השלט בצורה הטובה ביותר.

כל שירותי הניווט האחרים יפנו אתכם אל המצפה של פארק גריפית שגם מעניק זווית צפייה מעולה על השלט של הוליווד אך זה לא אותו הדבר כמו לראות אותו מקרוב, 

שביל קניון דרייב לשלט של הוליווד (Canyon Drive to the Hollywood Sign) – זהו אחד ממסלולי ההליכה הפופולריים ביותר אל עבר השלט של הוליווד, אחד החסרונות של שביל זה הוא במידה ואתם מגיעים עם רכב החנייה בדרך כלל תהיה עמוסה מפני שכמוכם מגיעים למסלול זה אינספור מטיילים.

זהו מסלול של שש וחצי קילומטרים שלוקח בין שעתיים לשלוש לסיים את כולו, בראש השביל יש מתקנים למבקרים אתם יכולים לשבת על הספסלים ולצפות על הנוף המדהים על הוליווד וכמובן לראות את השלט מקרוב ולצלם תמונות למזכרת.

דרגת קושי: קל עד בינוני 

אורך מסלול: 6.5 ק"מ

שביל מצפה גריפית' לשלט הוליווד (The Griffith Route to the Hollywood Sign) – מסלול זה מתחיל במצפה הכוכבים של פארק גריפית' זהו מסלול חינמי שנחשב בדרגת קושי קשה יחסית, זהו מסלול של שישה קילומטרים, הלוך חזור והוא מסלול שיאתגר אתכם עם עליות תלולות ומעברים קשים אך הנופים מסביב והדרך כולה לגמרי שווים את המאמץ.

הוראות הגעה למסלול: לאחר שאתם מחנים את הרכב בפארק גריפית' יש לעקוב אחר השלט (W. Observatory Rd) שם עליכם לפנות שמאלה, לאחר מכן תראו שילוט אשר מפנה אתכם אל עבר הר הוליווד שם אתם פונים שוב שמאלה אל עבר שביל עפר צר שיוביל אתכם באמצעות סימני דרך אל עבר נקודת התצפית המעולה של מסלול מצפה גריפית' לשלט הוליווד.

דרגת קושי: קשה

אורך מסלול: 6 ק"מ

לראות את השלט של הוליווד באמצעות רכב ואיפה להחנות

את השלט של הוליווד ניתן לראות מכל מיני אתרים ברחבי העיר כאשר אתם מטיילים עם רכב אתם יכולים לעשות זאת בקלות, לא ניתן להגיע אל השלט עצמו האמצעות רכב אך ניתן להגיע אל מסלולי ההליכה שם תמצאו חניונים מסודרים, עם זאת קחו בחשבון בשעות השיא יכול להיות מצב שהם יהיו עמוסים.

תצפית מהוליווד והיילנד (the Hollywood Sign from Hollywood and Highland) – במרחק של ארבעה קילומטרים מהשלט באזור עירוני תקבלו זווית צפייה מקסימה על השלט, האמנם זה מעט רחוק אך עדיין תוכלו לראות אותו בתפארתו, תוכלו למצוא באזור חניונים בתשלום שם תוכלו להשאיר את הרכב ולטייל באזור, זהו אזור מעולה לשופינג בלוס אנג'לס.

תצפית מסכר מולהולנד (the Hollywood Sign from Mulholland Dam) – במרחק של שתי קילומטרים מהשלט של הוליווד תקבלו זווית צפייה מעולה באיכות גבוהה על השלט המפורסם, קחו בחשבון שאין חנייה באזור של הסכר ותצטרכו למצוא חנייה באזור של הרחוב (Weidlake Drive) משם זה מרחק הליכה קצר אל אזור התצפית.

תצפית מפארק אגם הוליווד (the Hollywood Sign from Lake Hollywood Park) – במרחק של קצת פחות מקילומטר מהשלט תקבלו זווית צפייה פנטסטית וזוויות צילום וסלפי מעולות על השלט, אם אתם רוצים לבקר בפארק כאשר יש בו מעט אנשים מומלץ לעשו זאת בימי חול בשעות הבוקר המוקדמות, פארק אגם הוליווד הוא אטרקציה בפני עצמו ואחד המקומות שכדאי לכם לבקר בטיול ללוס אנג'לס.

כדי להגיע לפארק עם רכב למקומות החנייה,  יש לחפש מקום ליד מאגר הוליווד ומשם ללכת ברגל לאורך הרחוב, החניון פתוח כל ימות השבוע החל משעה 06:00 עד 20:00 בסופי שבוע יכול להיות עומסים כבדים בעיקר בעונת השיא.

תצפית השלט של הוליווד ממערת ברונסון (the Hollywood Sign from Bronson Cave) – מרחק של קילומטר מהשלט באיכות צפייה מעולה עם מעט אנשים מסביב התצפית של מערות ברונסון על השלט של הוליווד היא ללא ספק אחד המקומות היפים בעיר, אין לשם גישה עם תחבורה ציבורית לכן תצטרכו להגיע לשם באמצעות רכב.

יש שם חנייה בשפע בשונה מרוב המקומות במרכז לוס אנג'לס ומעט אנשים שמגיעים למקום, תוכלו לעשות גם את אחד ממסלולי הליכה מקסימים וכמובן לבקר במערה יוצאת הדופן שאף הופיע בסרטים הוליוודים רבים.

ביקור בפארק גריפית' וצפייה על השלט של הוליווד

גריפית' פארק בלוס אנג'לס מעניק זוויות צפייה מקסימות על השלט של הוליווד אך ביקור בפארק הוא הרבה יותר מזה, הפארק משתרע על שטח עצום של יותר מארבעת אלפים דונמים הוא מכיל שטחיים טבעיים מכוסים בירוק עד, זהו אחד הפארקים העירוניים הגדולים ביותר בארצות הברית.

לאורך השנים התפתחו בפארק אטרקציות פנאי, אולם חלק גדול מאוד משטח הפארק נותר כמעט ללא שינוי מהימים שהכפרים האינדיאנים היו אלו שעמדו במקום, כיום פארק גריפית' מציע מגוון גדול של אטרקציות לכל המשפחה, עם שבילי הליכה, רכיבה על סוסים ועוד אינספור פעילויות מעולות.

אחת האטרקציות של הפארק היא זוויות הצפייה שיש לפארק על השלט של הוליווד, אספנו עבורכם את המקומות הכי טובים לצפייה על השלט האייקוני.

מצפה הכוכבים של פארק גריפית' (Griffith Park Observatory) – על אף שתוכלו לקבל זוויות צפייה נפלאות על השלט של הוליווד כדי לקחת בחשבון גם ביקור במצפה הכוכבים עצמו שנחשב לאטרקציה מעולה לכל המשפחה, כאשר מגיעים אל החנון של המצפה, יש להחנות את הרכב ובמרחק הליכה קצר תוכלו להתרשם מהשלט של הוליווד מזווית צפייה מעולה, הכניסה למצפה היא חינם ולא מכבר הוא עבר שיפוץ נרחב.

מסלולי ההליכה של פארק גריפית' (Griffith Park Hiking Trails) – פארק גריפית' מכיל מסלולי הליכה רבים, אלה מסלולים בדרגות קושי שונות שמתאימים החל מכל המשפחה ועד לאלה שרוצים לעשות טרקים מאתגרים, ישנם מספר מסלולים אשר מובילים אל השלט של הוליווד, אלה מסלולי באורך ממוצע של שלוש קילומטרים כל צד, יש מסלולים קלים, בינוניים וקשים.

דרכים נוספות לראות את השלט של הוליווד

רכיבה על סוסים לשלט של הוליווד (SUNSET RANCH HOLLYWOOD) – אחת הדרכים המקוריות והמהנות לראות את השלט של הוליווד היא באמצעות רכיבה על סוסים, החווה (SUNSET RANCH HOLLYWOOD) זוהי החווה היחידה באזור של לוס אנג'לס, היא ממוקמת באזור מרכזי בעלה הגבעות של הוליווד.

תוכלו למצוא שם מגוון גדול של סיורים מודרכים מעולים, אחד הסורים הפופולריים ביותר הוא הסיור אל עבר השלט של הוליווד ברכיבה על סוסים, על אף שהשלט נמצא לא רחוק מהחווה אתם עושים סיור באזור ושומעים על ההיסטוריה המעניינת שלו מאז ימי האינדיאנים ועד לימים של הוליווד הגדולה.

לראות את השלט של הוליווד באמצעות מסוק (HELICOPTER TOUR OF HOLLYWOOD SIGN) – אין ספק שסיור במסוק מעל השלט של הוליווד הוא אחת החוויות הכי טובות שיש ללוס אנג'לס להציע, ישנם מספר חברות אשר מספקות את השירות של טיסת מסוק מעל השלט של הוליווד, אלה סיורים של חצי שעה עד שעה שלוקחים אתכם מעל השלט תוך הסברים ועובדות מעניינות שהמדריך משתף אתכם.

מלבד השלט של הוליווד הסיורים לוקחים אתכם אל נקודות ציון נוספות בעיר, טיסה במסוק מעל השלט של הוליווד זוהי אחת האטרקציות הפופולריות בעיר חוויה בלתי נשכחת המעניקה לכם נופים עוצרי נשימה ואת ההזדמנות לתפוס את התמונות המושלמות למזכרת.

 

טיפים לביקור בשלט של הוליווד

כאמור השלט של הוליווד נחשב לנקודת ציון חובה כאשר מבקרים בלוס אנג'לס, מומלץ תכנן את הטיול לשלט מראש כדי שהיום שלכם יהיה מוצלח גדוש בחוויות טובות.

*כאשר אתם נמצאים בעיר לזמן קצוב ואין לכם מספיק זמן לטייל אל השלט אחת מנקודות התצפית המומלצות ביא אזור הוליווד והיילנד, זהו אזור בו נמצאות אטרקציות מומלצות רבות כך שתוכלו להספיק כמה שיותר גם לראות את השלט.

*האמנם לוס אנג'לס לא מקבלת הרבה ימים גשומים לאורך השנה אך מדי פעם בהחלט יכולים להיות ערפילים בעיקר בעונות המעבר שיכולים להקשות על הצפייה על השלט, נסו לבדוק מראש את מזג האוויר הצפוי ובמקרה של ערפל תכננו לבקר באזור אחר של העיר ביום זה.

*השלט של הוליווד מושך אליו אינספור תיירים מכל רחבי העולם, השעות הטובות ביותר לבקר בשלט הן או מוקדם בבוקר או לקראת סוף היום, שעות הזריחה על השלט הן מקסימות וגם לא תפגשו הרבה אנשים באזור זה נכון גם לגבי שעות השקיעה למרות שבערב יש בדרך כל קצת יותר אנשים מהבוקר.

אחד המקומות המומלצים לראות את השלט של הוליווד זהו פארק גריפית' שנפתח בשעות הבוקר המוקדמות ונסגר בשעות הלילה המאוחרות, משם תקבלו זוויות צפייה נהדרות וגם תוכלו ליהנות מהפארק המקסים.

*צפייה בשלט של הוליווד היא חינם עם זאת כדאי לקחת בחשבון שתצטרכו לשלם על חנייה בנקודות מסוימות, כדאי גם לקחת בחשבון בעונות השיא ובסופי שבוע צפויים להיות עומסים במקומות המרכזיים אך בדרך כלל תוכלו למצוא חנייה פנויה.

ביקור בשלט של הוליווד זוהי חוויה שנחשבת לחובה כאשר מגיעים לטיול בלוס אנג'לס עם זאת תכנון מראש של הטיול בהחלט יעזור לכם להפיק את המירב מהביקור בשט המפורסם, שווה לתכנן את היום שלכם מראש עם אטרקציות נוספות באזור של השלט, זהו אחד האזורים הכי טובים של העיר מבחינת אטרקציות.

שאלות ותשובות בנוגע לסיור קולינרי בדאון טאון של לוס אנג'לס

לא אך ניתן להגיע מאוד קרוב אליו, לאורך השנים השלט סבל ממקרים רבים של ונדליזם שכמעט החריבו אותו לחלוטין, לכן בשלב מסוים הוקמה גדר אשר לא מאפשרת גישה אל השלט, למעשה זוהי עבירה על החוק לפרוץ את הגדר ותסתכנו בקנס ואף גרוע מזה.

בהחלט כדאי, פארק גריפית' בהוליווד הוא הפארק העירוני הגדול ביותר בארצות הברית, הפארק משתרע על שטח של יותר מארבעת אלפים דונמים הוא אחד המיעדים הפופולרים בעיר, עם מגוון גדול של אטרקציות מעולות לכל המשפחה, כמו כן פארק גריפית' מעניק זוויות צפיה מעולות על השלט של הוליווד מה שהופך את הביקור במקום לאפילו מהנה יותר.

כו יש כמה מסלולים שונים בדרגות קושי שונות, מסלולי הליכה אל עבר השלט של הוליווד מעניקים לכם נופים מדהימים על הוליווד והסביבה, הם מאוד פופולריים בקרב תיירים רבים מכל רחבי העולם, כאמור ישנם מספר מסלולים כאשר המסלול הנפוץ ביותר הוא שביל קניון דרייב לשלט של הוליווד שגם נחשב לאחד המסלולים המוגדרים בדרגת קושי קלה.

בסוף המסלול אל השלט הוליווד אתם מגיעים אל הנקודה הקרובה ביותר שניתן להגיע אל השלט, מלבד הקרבה לשלט והצילומים שאתם מוזמנים לעשות אתם מקבלים את אחד הנופים היפים ביותר בכל האזור עם נוף פנורמי על הוליווד והסביבה שלה.

לא ממש אך ניתן להגיע די קרוב אליו, בדרך כלל תצטרכו להחנות את הרכב באחד המסלולים או לראות את השלט מכל מיני זוויות ברחבי העיר, חשוב לתכנן מראש את היום שלכם מפני שברוב אתרי הצפייה על השלט יכולים להיות עומסים ובעיות חנייה, לכן מומלץ להגיע בשעה מוקדמת בבוקר או מאוחרת בערב.

לחזור למשהו ספציפי?